Projekt Gimnazjalny 2019

Projekt Gimnazjalny 2019

Tak to już bywa, że coś się zaczyna i coś się kończy. Przyszedł czas na dogaszenie gimnazjum (…), tym samym to chwila na ostatni formalny projekt gimnazjalny. Uczniowie z oddziałów gimnazjalnych 3 A i 3 B cały rok pracowali i zbierali pomysły, pisali scenariusz, powtarzali również zasady gramatyczne i słownictwo, aż w końcu 7 czerwca zaprezentowano efekt tej pracy społeczności szkolnej.

Gimnazjaliści pod moim reżyserskim okiem nagrali film, pt.: “Learn languages otherwise they’ll eat you” (“Ucz się języków, bo Cię zjedzą”) promujący uczenie się języków obcych, w szczególności angielskiego. Założeniem wyjściowym był film o jaskiniowcach, którzy na koniec chcą skonsumować lingwistycznego ignoranta, na kolejnych spotkaniach dochodziły kolejne pomysły jak krótkie reklamy, prognoza pogody, relacje na żywo, czy główne wydanie wiadomości ze świata.

Śmiechu nie brakowało na równi z ciężką pracą na planie, która trwającej czasem po kilka godzin… Mamy nadzieję, że będą Państwo się bawić równie dobrze, co nasza grupa filmowa KFF-LOREM IPSUM. Film jest dostępny na kanale YT grupy.

 

Jesteś uczniem/uczennicą kl. 6, 7 Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Bożympolu Wielkim? Chciałbyś/chciałabyś w roku szkolnym 2019/2020 uczestniczyć w zajęciach filmowych? Zgłoś się już dziś! Wystarczy, że napiszesz list motywacyjny, w którym opiszesz swoje zainteresowania, umiejętności i to dlaczego chciałbyś / chciałabyś uczestniczyć w działalności koła, a ponadto jaką rolę dla siebie widzisz w tej grupie. List należy wysłać na adres maciej@macbia.com, w tytule wiadomości wpisując “KFF-LOREM IPSUM – list motywacyjny 19-20“. Napisanie listu w języku angielskim będzie dodatkowym atutem. Jeśli uważasz, że angielski nie jest Twoją najlepszą stroną i nie posługujesz się nim pewnie – nie przejmuj się! Miejsca starczy dla ambitnych, wytrwałych, zaangażowanych i kreatywnych osób. Nie czekaj i aplikuj!

 

Maciej Białaszewski
opiekun projektu i KFF-LOREM IPSUM